Rate this post

דלת עשויה לשדר ולהקרין תכונות ומאפיינים שונים – יוקרה, הידור, פשטות,טבעיות ועוד. דלתות פנים, בשונה מהדלת הראשית של הבית, דלת הכניסה אליו והיציאה ממנו, היא מעין ‘דלת בנעלי בית’ – פנימית, רכה, חמימה. זו לא דלת שאמורה ליצור רושם, אלא להקנות ולהשרות תחושת פרטיות ואינטימיות גם במתחם המשפחתי.

דלתות פנים – עם ידיות או בלעדיהן – לא אמורות להיות בהכרח דלתות חזקות, כבדות, מצוידות במנגנון נעילה רב-בריחי. די בנעילה פנימית. היות ששוק דלתות הפנים מציע כיום חלופות רבות, ניתן לבחור דלתות מחומרים, מסוגים, מטקסטורות ובגימורים שונים.

ניתן, כמובן, לבחור ולהתאים דלת פנים לרצון, לטעם ולהעדפה האישיים. הגמישות בבחירת סוג הדלת, מרקמה, צבעה ומנגנון הנעילה שלה מאפשרות לאפיין אותה כרהיט. מכאן נובעים החשיבות והרצון להזמין דלת פנים מעוצבת, ה’מתכתבת’ עם שאר מרכיבי הריהוט. על פי רוב דלת פנים עשויה לחצוץ בין חללים בבית, לכן לכל דלת פנים יש גם צד – לפחות אחד – חיצוני, גלוי לעינם של מי ששוהים במתחם הציבורי המשותף למשפחה כגון הסלון והמטבח.

door-1587023_1280

שאלה ותשובה של טעם ו…כסף

אין תנאי סף רבים הנדרשים לבחירת הדלת המועדפת ועם זאת, כאשר מדובר בהתקנת דלת פנימית לחדר האמבטיה, לדוגמה, חשוב ומומלץ לבחור דלת שתהיה עמידה בפני מים ומזיקי עץ שונים ( מה שנכון ותקף לכל דלת העשויה מעץ). למי מכם שחשוב שהדלת תשמש גם כמבודדת אקוסטי יש אפשרות לרכוש דלתות כאלה.

רבים מעדיפים דלתות פנים מעוצבות בצבע ובקו נקיים ושקטים, שמבליעים מעט את נוכחותה של הדלת , אף שהם בהחלט אינם מעלימים אותה. בעלי מקצוע ממליצים להתאים את הדלת לאופי הריהוט בבית. לדוגמה – בבית שחללו המרכזי עמוס בריהוט ובפרטי עיצוב דקורטיביים גדולים ועזי צבע, מומלץ להתקין דלת שמרנית, סולידית, בעוד בבית קלאסי שמשדר הידור ויוקרה , מומלץ להתקין דלת פורניר.

לבתים של זוגות צעירים עם ילדים- נכון להתקין, כמומלץ, דלתות לימיניטו מצופות פורמיקה דקה בגוונים בהירים. עם זאת לחדרי נערים מתבגרים עשויות להתאים דלתות בצבעים ‘נועזים’ יותר כגון אדום, כחול ואף שחור.

תהיה הדלת אשר תהיה הדלת: כזאת או אחרת – על כל פנים, כאשר אתם מתכננים רכישה של דלתות פנים תמיד זכרו  כי יותר מאשר הדלת חשובה האווירה בחדר שהיא ניצבת בפתחו, פותחת וסוגרת.

מרחב פנימי מעוצב:

דלתות פנים מעוצבות הן המלה האחרונה בתחום העיצוב הפנים ביתי, הן מהוות חלק גדול מן המרחב הפנימי, הן שימושיות ורחבות שטח ולכן טומנות בחובן אפשרויות עיצוביות רבות והן למעשה יכולות להוות את האלמנט אשר נותן את האמירה העיצובית בבית.

Depositphotos_7816181_m-2015

הרצוי והמצוי:

את בחירת דלתות פנים יש לעשות בהתאמה לחלל המיועד, לגודל וצורת פיתחו, לאפשרויות המרחב בהן הן ניצבות, בהתאמה לשימוש בחדר המיועד ולצרכיו, כמו גם לאופיון של בן הבית העתיד להשתמש בהן. ישנה האפשרות לבחור דלתות פנים בקו עיצובי זהה לכל פתחי וחדרי הבית וישנה האפשרות לבחור דלת ייחודית לכל חלל וחלל אשר נותנת את הטון והאמירה העיצובית של חלק זה בבית.

מגוון רחב:

דלתות פנים מגיעות במגוונן רחב של עיצובים. קיימות דלתות פנים תוצרת הארץ ותוצרת חו”ל, הדלתות יכולות לשמש לא רק כמושא עיצובי בפני עצמן, אלא יכולות לשמש גם כפתרון עיצובי לבעיות אדריכליות או פנים עיצוביות, בתכנון הבית.

חברות ושירותים:

חברות דלתות פנים מציעות כחלק מהשירות גם את התקנת הדלתות והובלתן. בנוסף הן מציאות שלל ססגוני של ידיות לעיצוב ואפשרויות פרזול שונות. קיימות דלתות פנים בגמר צבע, דלתות בגמר פורמייקה, דלתות פורניר והאופציות הן מגוונות.

IMG79801

מושגי בסיס:

מושגים בסיסיים של דלתות פנים, הם סוגי הדלת העיקריים הניתנים לבחירה. ביניהם, משקופים עיוורים התוחמים את פתח הכניסה לחד במספר קטן של סנטימטרים של עץ. דלתות הזזה המתאימות לצרכים של חלל קטן שאפשרויות המרחב בו הן מצומצמות. דלתות חד כנפיות הנפתחות פנימה או החוצה, על פי הצורך הפרקטי טו העיצובי ודלתות דו כנפיות רבות רושם המתאימות במקרים בהם ישנו שטח גדול יותר לעיצוב הפנימי והן בעלות הרושם העיצובי הרב ביותר.

הטון העיצובי:

דלתות פנים הינן חלק בלתי נפרד מעיצוב פנים הבית ואף מהוות חלק מרכזי וחשוב בו, הן אחראיות על נתינת הטון העיצובי בחלל הביתי ומגדירות אותו סגנונית ואסתטית. יש לבחור דלתות פנים בעזרת מעצב פנים או אדריכל ואם עושים זאת באופן עצמאי יש לבחור אותן בקפידה תוך מתן תשומת לב מרבית לנושא.